Ushuaia a Ohňová země

  • Destinace: Patagonie
  • Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Cesty na míru
  • Délka: 6-denní
  • Cena: 9 999,- Kč

Tato poznávací cesta míří do nejhezčích oblastí nejjižnějšího výběžku Ohňové země. Zde, v cípu Jižní Ameriky, najdeme panenská místa se zelenými údolími a zaledněnými vrcholky hor. Jako výchozí bod volíme město Ushuaia, které je zároveň vstupní branou do Antarktidy a na Falklandské ostrovy. Navštívíme N.P. Tierra del Fuego s pralesy pabuků, podnikneme túru v nádherném údolí Andorra s pasoucími se koňmi, navštívíme kolonii Tučňáků patagonských nebo vystoupáme k ledovci Martial. Cestu je možné naplánovat jako samostatný zájezd nebo jako doplněk před nebo po plavbě na Antarktidu.

Chci rezervaci Více o destinaci

Program zájezdu
Detailní program zájezdu je inspirativní, lze jej přizpůsobit na míru podle požadavků na délku pobytu a náročnost cesty.

 

1. den

Přílet do Ushuaia, transfer z letiště do hotelu. Procházka městem, návštěva Maritime museum, apod. Centrum Ushuaii je veskrze turistické místo se spoustou obchůdků a skvělých restaurací. Večer návštěva některého z tradičních grilů “parilla”.

2. den

Celodenní výlet do N.P. Tierra del Fuego: 20 km přesun autem do parku a lehká pobřežní túra (3 hod.) k jezeru Lago Roca. Nádherné pralesy pabuků (lenga), Bahia Lapataia a konec panamerické silnice – Fin del Mundo. Návrat zpět do Ushuaia. Možnost projížďky po nejjižnější železnici světa Tren del Fin del Mundo.

3. den

Celodenní výlet autobusem z Ushuaia ke kolonii tučňáků patagonských – pozorování druhého největšího tučňáka na světě. Toto místo je unikátní, neboť jde o jednu z mála kolonií tučňáka patagonského, která je dobře dosažitelná v Patagonii.

4. den

Túra nádherným údolím Andorra s pasoucími se koňmi a pralesy pabuků. Dle podmínek výstup k ledovci a návrat do Ushuaia. Hory okolo města Ushuaia jsou velmi divoké a nesmírně scenerické. Doslova za branami města najdeme pravou divočinu s divokými řekami a hlubokými lesy.

5. den

Dopolední výlet –výjezd lanovkou nad město a túra k ledovci Martial. Nádherná lokalita s mnoha kvetoucími rostlinami a výhledy na Beagle Channel. Túru lze přizpůsobit a zvolit její náročnost podle chuti a počasí.

6. den

Odpočinek, odlet do Buenos Aires, popř. nalodění na cestu na Antarktidu.

Termíny je možné stanovit individuálně na základě požadavku klienta. Patagonii lze navštívit celoročně, nicméně letní období vhodné pro uvedený program trvá od listopadu do března. Ceny jsou orientační, přesná cena bude zkalkulována podle aktuálního termínu, typu ubytování, programu atd.

V ceně je obvykle zahrnuto: příprava itineráře namíru, zajištění letenek včetně tax, ubytování v hotelu (kategorie dle preferencí klienta), místní doprava, služby našeho místního partnera, exkurze a výlety, místní průvodce, vyřízení vstupních formalit do cílové země a tranzitních zemí

V ceně není obvykle zahrnuto: strava, český průvodce (lze na přání zajistit), vstupy do NP, muzeí apod.

Fakultativní služby a výlety za příplatek:

Letecká doprava: letenky Praha – Ushuaia – Praha (cca 39.000 Kč)

Stravování: vlastní v restauracích

Nástupní místa: Buenos Aires, Ushuaia

Informace o destinaci: Patagonie

Články: Torres del Paine, jedna z nejfotogeničtějších částí planety      Brána do Antarktidy

Ushuaia je hlavní město argentinské provincie Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur a leží na jižním pobřeží největšího jihoamerického ostrova, Ohňové zemi. Je zároveň považováno za nejjižnější město na světě, jelikož leží na 54°48’57 jižní šířky. Město těží ze své polohy naproti Antarktickému poloostrovu a je základnou pro výpravy do Antarktidy i důležitým střediskem rybolovu. Rozkládá se na úbočí hor prudce se svažujících do průlivu Beagle.


Podnebí:
Ushuaia leží v subpolárním podnebném pásu, v tundře. Zimy jsou mírné s průměrnou červencovou teplotou 1,5 °C, zatímco léto je poměrně chladné s průměrnou teplotou 9,4 °C v lednu. Celkově je průměrná roční teplota 5,7 °C. Za rok naprší 522 mm srážek, přičemž jsou rozložené rovnoměrně do celého roku.

Mezi největší turistické atrakce v okolí Ushuaiy patří Parque Nacional de Tierra del Fuego, kam se dá dostat mimo jiné pomocí Tren del Fin del Mundo (Vlak konce světa), nejjižnější železnice na světě. Další turistickou atrakci představuje možnost pronajmout si člun k mysu Horn (který je ovšem v chilských vodách), kde lze pozorovat lvouny, tučňáky nebo hnízdící ptáky. Některé cesty rovněž vedou k Majáku na konci světa (Faro del fin del mundo), známého ze stejnojmenného románu Julesa Verna.

Ushuaia má mezinárodní letiště a přilétá sem mnoho letů z Buenos Aires, stává se hlavním střediskem jižních regionů Argentiny i výchozím místem na Falklandy (Malvíny) nebo na Antarktický poloostrov.

Více zde

Tento zájezd je koncipován jako “Cesta na míru”, tedy standardně bez průvodce.
V případě zájmu Vám zajistíme česky nebo anglicky mluvícího lokálního průvodce.

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: