Patagonie v kostce

  • Destinace: Patagonie
  • Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Cesty na míru, Firemní zájezdy
  • Délka: 9-denní
  • Cena: 49 900,- Kč

Tato poznávací cesta v sobě zahrnuje návštěvu přírodně nejzajímavějších míst Patagonie. Během týdne poznáte několik národních parků a přírodních klenotů Argentiny a Chile. Vydáme se do úžasné krajiny skal a ledovců NP Los Glaciales, poplujeme kolem ledovce Perito Moreno a podnikneme túru v NP Torres del Paine. Výchozím bodem okruhu je argentinské Buenos Aires, cestu lze ale také zahájit nebo zakončit v Ushuai a navázat tak na plavbu na Antarktidu.

Chci rezervaci Více o destinaci

Detailní program zájezdu je inspirativní, lze jej přizpůsobit na míru podle požadavků na délku pobytu a náročnost cesty.

1.-2. den

Přílet do Buenos Aires, prohlídka centra: prezidentský palác Casa Rosada, nejširší ulice světa 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca. Večer navštívíme typickou restauraci a tančírnu tanga, kde můžeme vyzkoušet ladnost pohybů a souznění s hudbou.. Nocleh v centru.

3. den

Přelet z Buenos Aires do El Calafate na březích obrovského jezera Lago Argentino. Odpoledne podnikneme výlet k nejkrásnějšímu ledovci světa Perito Moreno, kde budeme na vlastní oči pozorovat pukání ledovcového čela (tzv. telení) s možností přiblížit se čelu ledovce na lodi. Večeře v typické stejkové restauraci – parilla.

4.-5. den

Výlet do jednoho z nejhezčích parků Jižní Ameriky – Los Glaciales. Dojedeme do městečka Chaltén, odkud se pěšky vypravíme pod monumentální věž Fitz Roy. Nádherné vyhlídky, západy slunce a pohledy na skály a ledovce. Noc v Chalténu, kde mají snad nejlepší stejky na světě!

6. den

Po jihoamerických pampách se přesuneme do chilského NP Torres del Paine. Ubytujeme se v lodži přímo v parku s výhledem na monumentální skalní věže.

7. den

Podnikneme celodenní lehký trek v parku. Dle počasí a chuti můžeme vyrazit na okruh kolem některého z jezer nebo vystoupat na monumentální vyhlídku Mirador Torres. Budeme pozorovat kroužící kondory a pasoucí se divoké koně či lamy Guanacos.

8.-9. den

Návrat do El Calafate a odlet zpět. Možnost přesunu pozemní cestou do Ushuaia, cestou návštěva kolonie tučňáků Magellanských. V Ushuaia lze návazně pokračovat plavbou na Antarktidu.

Termíny je možné stanovit individuálně na základě požadavku klienta. Patagonii lze navštívit celoročně, nicméně letní období vhodné pro uvedený program trvá od listopadu do března. Ceny jsou orientační, přesná cena bude zkalkulována podle aktuálního termínu, typu ubytování, programu atd.

V ceně je obvykle zahrnuto: příprava itineráře namíru, zajištění letenek včetně tax, ubytování v hotelu (kategorie dle preferencí klienta), místní doprava, služby našeho místního partnera, exkurze a výlety, místní průvodce, vyřízení vstupních formalit do cílové země a tranzitních zemí

V ceně není obvykle zahrnuto: strava, český průvodce (lze na přání zajistit), vstupy do NP, muzeí apod.

Fakultativní služby a výlety za příplatek:

Letecká doprava: letenky Praha – El Calafate – Praha (cca 39.000 Kč)

Stravování: vlastní v restauracích

Nástupní místa: Buenos Aires, El Calafate

Informace o destinaci: Patagonie

Články: Torres del Paine, jedna z nejfotogeničtějších částí planety      Brána do Antarktidy

Patagonie je označení pro rozsáhlé území na jihu Jižní Ameriky. Na severozápadě ji ohraničují Andy, na severu řeka Río Colorado. Většina Patagonie náleží Argentině, západní část potom Chile.\

Krajina je zde velice drsná s glaciálním reliéfem a velkým množstvím ledovců, které dosahují místy až k mořské hladině. V minulosti byl rozsah zalednění mnohem větší a ledovce vytvořily hluboká údolí při pobřeží, která jsou zaplavena a vytváří tak hluboké fjordy.

Páteř Patagonie představuje 2 000 km dlouhý řetězec And, který zároveň tvoří hranici mezi oběma zmíněnými státy. Chilská Patagonie na západ od And je vlhčí, bohatě zalesněná a ostře se svažuje k Tichému oceánu, oproti tomu argentinská část na východě je tvořena širokou polosuchou náhorní planinou porostlou travnatou vegetací pampy.

V Patagonii najdeme množství národních parků a přírodních rezervací. Jmenujme například národní park Los Glaciares se horami Fitz Roy a Cerro Torre, ledovec Perito Moreno nebo národní park Torres del Paine.

Více zde

Tento zájezd je koncipován jako “Cesta na míru”, tedy standardně bez průvodce.
V případě zájmu Vám zajistíme česky nebo anglicky mluvícího lokálního průvodce.

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: