Grónsko

Na největším ostrově světa vás ohromí doslova vše. Obdivovat tu můžete nejproduktivnější ledovec severní polokoule Sermeq Kujalleq, pozorovat velryby a obrovské plovoucí ledovce, navštívit eskymácké osady, ochutnat tuleně či pižmoně. V létě si tu užijete nikdy nezapadající slunce a v zimě naopak magickou polární záři. Z aktivit je nejpopulárnější a nejznámější treking, ale v Grósku můžete i lyžovat, chodit na sněžnicích, jezdit se psím spřežením nebo se například potápět. Léto v Grónsku se vyznačuje stabilním a překvapivě teplým a slunečným počasím. Individuální cestování po Grónsku není snadné, doprava je komplikovaná a možností ubytování velmi málo. Vzhledem k vysokým cenám služeb je čas zde strávený drahý – náš itinerář a zajištěná cesta Vám umožní vidět v daném čase co nejvíce!

Zájezdy do destinace Mám dotaz

Plavba mezi krami
Plavba tradiční lodí mezi plovoucími krami patří k vrcholným zážitkům z Grónska. V červnu a červenci slunce nezapadá a plout můžete i o půlnoci.
Na kajaku
Kajak je grónský vynález, eskymáčtí lovci na něm lovili a plavili se na otevřeném moři. Kajakování můžete vyzkoušet v bezpečných zátokách. 
Na lovu tuleňů
Eskymáci mohou lovit některé druhy a zejména pižmoni a tuleni jim poskytují cenné živiny i suroviny. Degustace čerstvého tuleně tak patří k vrcholným gurmánským zážitkům. 
Tundra
Severská tundra je unikátní ekosystém hýřící barevností a krásou. Drobné květiny a trpasličí stromy dotvářeji charakter zdejší krajiny.  
Eskymácké domy
Zdejší dřevěné domy jsou moderní a hýří všemi barvami. Budete mít možnost navštívit tradiční domácnost a poznat život jaký je doopravdy.

 

Co zde můžete vidět:

Severní Grónsko – naše oblíbená oblast, jejíž hlavní atrakcí je ledovec Sermeq Kujalleq, nejproduktivnější ledovec severní polokoule! Dále můžete navštívit město Ilulissat, ostrov Disko (skvělý trekking) a zátoku Disko Bay s velrybami, osadu lovců tuleňů Qasigiannguit nebo daleko za polárním kruhem ležící Upernavik. 

Jižní a západní Grónsko – vstupní brána do Grónska je letiště Kangerlussuaq se stády pižmoňů, hlavní město Nuuk, hornatý Sisimiut (skvělé lyžování a heliskiing) nebo Narsarsuaq, který byl v minulosti nejvýznamnějším sídlem Grónska. 

Východní Grónsko – drsné východní pobřeží s vysokými horami a hlubokými fjordy s plujícími ledovci je rájem pro treking a mořský kajaking. Ne nadarmo se také této oblasti přezdívá grónské Švýcarsko. Vstupní branou je osada Kulusuk, dále můžete navštívit největší město východu Tasiilaq ležící na ostrově Ammassalik nebo Ittoqqortoormiit s nejdelším fjordem světa.

 

Hlavní město: Nuuk (14 000 obyv.)
Rozloha: 2 166 086 km²
Počet obyvatel: 56 840 (2012)
Nejvyšší bod: Gunnbjörnskjöld (3734 m)
Hlavní průmysl: Rybolov
Měna: Dánská koruna
Jazyk: Grónština

 


Zájezdy z této destinace: