Island

Země ohně a ledu, země tisíce vodopádů, země kontrastů, drsné a úchvatně krásné přírody téměř nedotčené civilizací – to vše je Island. Asi nikde jinde v Evropě nenajdete tak pestrou krajinu, ve které se můžete ztratit mezi čoudícími sopouchy sopek, brodit dravé řeky nebo se koupat ve vyhřátých přírodních termálech. Jakmile opustíte Reykjavík, jediné skutečné město Islandu, budete pohlceni divokou a liduprázdnou krajinou tohoto vulkanického ostrova. Mohutné toky řek, dravé bystřiny a vodopády tu za staletí vytvořily hluboká údolí ve kterých se pasou polodivocí koně a stáda chundelatých ovcí. Kdo nechce chodit pěšky nebo jezdit na koni, může si vypůjčit plnokrevný terénní vůz a otestovat své řidišské schopnosti v tomto off-roadovém eldorádu sopečných pouští, brodů a lávových polí. A nezapomeňte – na Island se jezdí také v zimě, kdy dlouhé noci nabízejí fascinující přírodní představení v podobě polární záře.

Zájezdy do destinace Mám dotaz

Islandští koně
Projeďte se krajinou na mírumilovných islandských koních, kteří jsou jedinečným a nejčistším plemenem na světě.
Rybolov
Islandské vody jsou plné ryb. Ať budete lovit tresky a makrely na moři nebo muškařit lososy na čistých řekách, vždy vás čeká úžasný lovecký zážitek!
Shnilý žralok
Ochutnejte islandskou specialitu z dob Vikingů – jíst shnilého žraloka se vám jinde než na Islandu asi nepodaří. 
Off road
Pro milovníky off-roadů představuje Island to nejlepší hřiště na světě. Co je jinde sotva znatelná čárka na mapě, má na Islandu statut silnice…  
Polární záře
Podzim a zima jsou nejlepším obdobím pro pozorování polárních září. Island je jedním z nejlepších míst na světě kde tento fenomén spatříte v plné kráse.

Co zde můžete vidět:
Většina návštěvníků přilétá do města Reykjavík, přezdívaného “největší vesnice Islandu”. V okolí Reykjavíku leží Modrá laguna – bezesporu nejznámější termální koupaliště Islandu a také termální oblast Krísuvík. Jih Islandu patří mezi nejnavštěvovanější oblasti s vodopády Skogafoss, Gulfoss nebo Seljalandsfoss. V národním parku Þingvellir spatříte nejstarší parlament světa a nedalegý Geysir a Strokkur vás ohromí svými pravidelnými erupcemi. Milovníci trekingu mohou mavštívit Landmannalaugar a vydat se na třídenní túru liparitovými horami, zvanou Laugavegur. Unikátní lagunu s plovoucími ledy Jokulsarlon můžete projet v obojživelném vozidle a pozorovat zdejší tuleně. Severu Islandu dominuje jezero Mývatn s mnoha aktivními vulkanickými oblastmi a nejmohutnějším vodopádem Evropy, kterým je 44m vysoký Dettifoss. Malebné rybářské město Husavík je východištěm pozorování velryb – můžete tu spatřit i plejtváky obrovské, největší zvířata naší planety.

 

Hlavní město: Reykjavík
Rozloha: 2 166 086 km²
Nejvyšší bod: Hvannadalshnjúkur (2 109 m n. m.)
Počet obyvatel:  317 630
Hustota obyvatelstva: 3,1 ob. / km²
Měna: Islandská koruna
Jazyk: Islandština

 

Zájezdy z této destinace: