Okolo Islandu

  • Destinace: Island
  • Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Cesty na míru
  • Délka: 8-denní
  • Cena: 49 900,- Kč

Kompletní okruh kolem země ohně a ledu nadchne všechny cestovatele, kteří chtějí poznat Island v celé jeho kráse. Využijeme jak okružní silnice “Ring road”, tak i zapadlých cest vedoucích k dobře ukrytým klenotům Islandu a jednou absolvujeme i přejezd vnitrozemím. Během cesty poznáte desítky vodopádů a termálních oblastí, vyplujeme za velrybami, poznáme fjordy islandského severu a několikrát se vykoupeme v přírodních termálech. Itinerář je volen s ohledem na přiměřeně aktivní program v přírodě v kombinaci s nejzajímavějšími místy Islandu. Na své si přijdou jak milovníci přírody, tak fotografové krajiny a wildlife.

Chci rezervaci Více o destinaci

Program zájezdu

 

1. den

Z Prahy odletíme do Keflavíku, přejezd do Reykjavíku , kde se ubytujeme v hotelu v centru města. Procházka centrem, vyhlídka Perlan, vikingská loď, pláž s přírodními termály.

2. den

Oblast “Zlatého trujúhelníku” – navštívíme N.P. Thingvellir, gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální oblast v divočině vnitrozemí Kjölur, přejezd vnitrozemím na severní pobřeží, město Akureyri.

3. den

Budme poznávat oblast jezera Mývatn: oblast Námaskard (solfatarová pole, bahenní sopky a vývěry), sopka Krafla s kráterovým jezerem Víti (projdeme se po aktivní kaldeře),  Skútustadir -pseudokrátery. Koupání v termálech.

4. den

Malebné rybářské městečko Husavík, muzeum velrybářství, možnost pozorování velryb v nejlepší islandské lokalitě. Vodopády Detifoss (nejmohutnější vodopád Evropy) a Selfoss, národní park Jokulsárgljúfur, přírodní úkaz Asbyrgi

5. den

Přesuneme se k západním fjordům: farma Möðrudalur (nejvýše položená farma na Islandu), město Egilsstaddir, Přístavní městečko Hofn.

6. den

Laguna Jokulsarlon s plovoucími ledy (možná plavba obojživelným vozidlem), N.P. Skaftafell, pěšky dojdeme k vodopádu Svartifoss, ledovec Skaftafellsjökull.

7. den

Dnes budeme poznávat sytě zelené jižní pobřeží: navštívíme mys Dyrhólaey s kolonií papuchalků a nedaleký Vík, projdeme se u vodopádů Skogafoss a Seljalandsfoss a navštívíme skansen ve Skogaru. Večer dojedeme do Reykjavíku.

8. den

Pobyt na Islandu zakončíme kvalitní koupelí v unikátních termálech Modrá laguna. Poté odjedeme na letiště v Keflavíku a odletíme domů.

Tento zájezd organizujeme pro ucelené skupiny

V ceně je většinou zahrnuto: letecká doprava Praha – Reykjavík – Praha, doprava po Islandu, ubytování v dvoulůžkových pokojích v hotelu kat 3* se snídaní, český průvodce, pojištění proti úpadku CK

V ceně není zahrnuto zejména: obědy a večeře, vstupné, další výše neuvedené služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj: cca 7 000 Kč

Stravování: vlastní obědy a večeře

Nástupní místa: Praha, Reykjavík

Informace o destinaci: Island

Více informací zde: Články o Islandu

 

 

 

 

Radek Pivnička: zkušený islandský průvodce, raftový a lyžařský instruktor, kajakář a účastník mnoha horolezeckých expedic. Island je Radkova zamilovaná země, kam jezdí opakovaně více než 10 let, dokonalá znalost Islandu je tedy zaručena! Radek je navíc skvělý společník, který svým optimismem navodí příjemnou atmosféru.

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: