Aljaška – safari severu

  • Destinace: Aljaška
  • Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Firemní zájezdy
  • Délka: 14-denní
  • Cena: 89 900,- Kč

Zveme vás na cestu do jedné z posledních “velkých divočin světa”, do země medvědů, táhnoucích lososů a obrovských zaledněných hor. Díky dokonalé znalosti Aljašky jsme připravili cestu, která kombinuje to nejlepší, co zde můžete vidět a zažít. Uvidíme různé regiony – od pobřežních pralesů s telícími se ledovci přes tajgu po sněhem pokryté hory národního parku Denali a na závěr se vykoupeme v termálních pramenech. Ze zvířat určitě uvidíme spoustu medvědů, losy, soby, ovce daleovy, velryby, lachtany, orly bělohlavé, bobry a mnohé další. Termín je volen s ohledem na nádherné podzimní barvy, které na Aljašce nastupují na konci srpna, na své si tedy přijdou i fotografové. Skvělá kombinace přírodních krás a aktivního poznávání.

Chci rezervaci Více o destinaci

Program zájezdu

 

1.-2. den

Z Prahy odletíme do Anchorage, ubytujeme se a projdeme si jediné velkoměsto Aljašky. Alternativně je možné uskutečnit výšlap na horu Flattop Mountain s nádherným rozhledem.

3. den

Přejedeme k moři, do N.P. Kenai Fiords, cestou budeme pozorovat velryby belugy a zastavíme se ve zlatokopeckém městečku. U moře podnikneme krátký výšlap pralesem k potoku s tisíci táhnoucími lososy a okusíme skvělé pečené platýse.

4. den

Celodenní plavba do nitra N.P. Kenai Fiords – hlavním lákadlem budou bo moře padající ledovce Holgate a Aialik. Budeme mít příležitost pozorovat kosatky, keporkaky, lachtany, mořské vydry, orly a spoustu dalších zvířat. Alternativně pěší výšlap na ledovec Exit.

5. den

Přejedeme do N.P. Denali. Navštívíme městečko Wasilla s historií závodu Iditarod, v Talkeetna za dobrého počasí možnost vyhlídkového letu nad Mt. McKinley.

6. den

Celodenní poznávání N.P. Denali – budeme pozorovat zvířata v nitru parku, medvědi grizzly, výhledy na Mt. McKinley, projdeme se nádhernou tajgou zbarvenou podzimními tóny.

7. den

Budeme pokračovat dále na sever – navštívíme malebné městečko Nenana, projdeme se po Fairbanks, kde navštíme skvělé “Muzeum severu” nebo muzeum Santy Clause a dojedeme až k termálním pramenům Chena Hot Springs. Když budeme mít štěstí, uvidíme polární záři .

8.den

Cheena hot Springs – dle chti budeme relaxovat v termálech, vydáme se na hezkou túru ke Granite Torrs a ve zdejších pralesích budeme stopovat losy a bobry.

9.-10. den

Po Richardson Highway budeme směřovat zpět na jih. Zdejší tundra je na konci srpna nádherně zbarvená červenými a žlutými tóny. Prohlédneme si ropovod Trans-Alaska Pipeline, v N.P. Wrangell-St Elias navštívíme opuštěné doly v Kennicott a podnikneme túru podél stejnojmenného ledovce Kennicott Glacier.

11.-12. den

Po Glenn Highway pojedeme na západ. Navštívíme ledovec Matanuska, který patří k nejsnáze přístupným ledovcům – s průvodcem se po něm můžeme projít nebo vyzkoušet lezení s mačkami a cepínem. Vyjedeme do hor k opuštěným dolům Independence Gold Mine s muzeem a spoustou svišťů. V městečku Palmer budeme obdivovat rekordní výpěstky zeleniny a nakonec dojedeme do Anchorage.

13.-14.den

Poslední nákupy suvenýrů v Anchorage, eventuelně navštívíme největší hydroplánové letiště světa a odlet domů. Přílet do Prahy 14. den.

Začátek/konecTermín zájezduNocí/dníCena
Praha/Anchoragečerven - září12/13cca 89.900 Kč

Tento zájezd připravujeme na míru pro ucelené skupiny.

V ceně většinou zahrnuto: letenky Praha – Anchorage – Praha (vč. všech poplatků), doprava v místě klimatizovaným minibusem, ubytování v hotelu nebo motelu, český průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

V ceně není zahrnuto zejména: vstupní formality do cílové země a tranzitních zemí, strava, vstupy do NP, vstup na ledovec Matanuska, bus v NP Denali, ostatní vstupy, event. palivové příplatky

Fakultativní služby: celodenní plavba Kenai Fiords (144 USD), vyhlídkový let nad Mt. McKinley (199 USD), vstup Alaska Wildlife Center (14,50 USD), vstup a rýžování zlata (20 USD)

Stravování: vlastní (restaurace)

Nástupní místa: Praha, Anchorage

Informace o destinaci: Aljaška

Články:
Národní park Denali
Mount McKinley
Aljaška-safari severu
Aljašskou divočinou po legendární Alaska Highway
Po stopách zlaté horečky na Klondike

 

 

Jan Hocek – spolumajitel CK Inspira, cestovatel, publicista, biolog a profesionální fotograf.
Procestoval severní i jižní polární oblasti a vedl zde mnoho zájezdů. Navštívil m.j. Aljašku, Grónsko, Island, Patagonii nebo Antarktidu.
Jeho specialitou jsou na míru připravené cesty pro jednotlivce i korporátní skupiny a fotoexpedice.

 

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: