Špicberky na lyžích a na jachtě

  • Destinace: Špicberky
  • Typ zájezdu: Polární plavby
  • Délka: 8-denní
  • Cena: 74 400,- Kč

Koho láká lyžování v panenské polární krajině, měl by nyní zpozornět. Daleko za polárním kruhem se můžete spouštět ze zasněžených svahů až k moři, stoupat podél ledovců na panoramatické vyhlídky a večer pozorovat polární záři. Špicberky jsou divoké a nepřístupné, proto vás na jedinečná místa dopraví loď – stylový trojstěžník poskytuje nejenom bezpečné zázemí a ubytování, ale slouží zároveň jako jediný možný dopravní prostředek k lyžařským terénům, o kterých se vám ani nesnilo!

Chci rezervaci Více o destinaci

Program zájezdu
Detailní denní program je orientační a může se změnit – loď pluje podle přírodních podmínek, počasí, výskytu ledu, atd..
K plavbě Vám na přání zajistíme dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program před nebo po vylodění .

1.-8. den

Loď pluje týden podél západního pobřeží Špicberků v oblasti Kongsfjorden, Isfjord nebo Prins Karls Forland a hledají se nejlepší lyžařské terény. Po zakotvení se skupinka vydá na pobřeží s lyžařskou výstrojí a čeká vás den plný zážitků uprostřed polární přírody. Typický den na lyžích představuje na Špicberkách výstup od pobřeží na některý z pobřežních vrcholků, které se zvedají do výšky přibližně 700 – 850 metrů; denně tak nastoupáte 1000 i více výškových metrů. Objevíte tu bezlesou polární krajinu se zaoblenými hřebeny a dalekými výhledy. Budete se pohybovat po ledovcích i na pláních s hlubokým sněhem. Polární příroda dodává lyžařskému zážitku na výjimečnosti, k vidění jsou například mroži, sobi, polární lišky a velmi často i lední medvědi. Co tu ale rozhodně neuvidíte je člověk nebo stará lyžařská stopa. Závěrečný sjezd k zakotvené lodi je završením každého lyžařského dne. Večer pak můžete z paluby pozorovat polární záři, posedět na lodním baru nebo se zúčastnit zajímavé přednášky.

V ceně je zahrnuto: plavba na lodi dle uvedeného itineráře, ubytování ve zvolené kabině, plná penze na lodi, káva a čaj, odborné přednášky, zapůjčení sněžnic, plavby na zodiaku a výlety na pevninu pokud není uvedeno jinak, servisní poplatky a přístavní taxy.

V ceně není zahrnuto zejména: doprava do místa nalodění a z místa vylodění, vstupní formality do cílové země a tranzitních zemí, vlastní skialpinistické vybavení, program před a po plavbě nezahrnutý v itineráři, osobní výdaje během plavby (prádelna, poštovné, oděvy, lékařské ošetření, alkoholické nápoje, internet), případné náklady na evakuaci, komplexní cestovní pojištění (viz níže), palivový příplatek 25 EUR/osoba/den pokud dojde k výraznému zvýšení ceny pohonných hmot více než 60 dnů před odjezdem, spropitné pro posádku.

Lyžařský balíček: doprovod zkušených lyžařských instruktorů na skialpinistických túrách po celou dobu zájezdu – 470 EUR

Single příplatek: 1.7x ceny plavby. Pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, lze rezervovat kabinu bez příplatku. Cena je garantována i v případě, že kabina nebude doobsazena.

Fakultativní služby: zajištění letenek Praha – Longyearbyen – Praha (cca 15.000 Kč), ubytování a program před a po plavbě.

Stravování: plná penze (na lodi)

Pojištění: účast na plavbě je podmíněno uzavřením plného pojištění léčebných výloh a nákladů na evakuaci. Doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění. Sjednání cestovního pojištění je nutné doložit před odjezdem organizátorovi plavby. Vhodné pojištění Vám na přání zajistíme.

Nástupní místa: Longyearbyen

Informace o destinaci: Špicberky

Trasa plavby:

 

Vaše plavidlo: trojstěžňový škuner S/V Rembrandt Van Rijn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třída: zesílená příď pro plavbu v polárních vodách
Délka: 56 metrů
Šířka: 7 metrů
Ponor: 2,5 metru
Tonáž: 451 GRT
Postavena: na počátku minulého století, kompletní přestavba r. 2011
Kapacita: 33 osob max.
Motory: 2 Dieselové motory
Rychlost: 9 uzlů max.
Vlajka/Domovský přístav: Holandsko
Posádka: celkem 12 osob, včetně 2 osob expediční posádky

Rembrandt Van Rijn byl postaven na počátku minulého století jako rybářská loď. R. 1994 byla loď v Holandsku přestavěna  na trojstěžňový škuner a sloužila na Špicberkách a na Galapágách. V roce 2011 byla loď kompletně zrenovována a vybavena nejmodernější navigační technikou.

Tento obratný škuner je ideální pro plavbu v pobřežních polárních vodách, mezi ostrůvky, v úzkých fjordech a pro pozorování velryb. Na lodi najdeme restauraci, bar a čítárnu. Loď má prostorné otevřené paluby s výborným výhledem i v případě, že pluje pod plachtami. Vybavení doplňují 2 nafukovací čluny (Zodiaky) sloužící pro vylodění a pozorování zvířat v jinak nepřístupných místech.

Na Vaší plavbě se o Vás bude starat sehraný tým posádky, zkušených průvodců a instruktorů.

V týmu jsou lidé, kteří destinaci opakovaně navštívili a mají zkušenosti s vedením klientů – například jako členové vědeckých expedic, bývalí účastníci výzkumných programů, pracovníci vědeckých základen, biologové, geografové, fotografové, historici, apod. Složení posádky je voleno s ohledem na navštívená místa a náplň programu, u sportovnějších expedic jsou členy týmu horští vůdci, instruktoři mořského kajakingu, potápěči, apod.

Kromě vedení programů na souši se Vaši průvodci budou starat i o doprovodný program na lodi – například přednášky na odborná témata, breefingy k jednotlivým programům a aktivitám, apod.

Společný jazyk na lodi je angličtina.

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: