Špicberky aktivně

  • Destinace: Špicberky
  • Typ zájezdu: Polární plavby
  • Délka: 8-denní
  • Cena: 88 800,- Kč

Během této plavby Špicberky navštívíme v expedičním stylu. Loď bude sloužit jako plovoucí základna a hotel a my budeme vyrážet do okolí na túry nebo plout na mořském kajaku. Na této akci se můžete také potápět nebo vyzkoušt fotografický workshop. Budete tak mít víc času pohybovat se na souši a pozorovat zvířata z jiného úhlu pohledu. Aktivity si můžete volit dle chuti a kromě potápění jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Samozřejmostí jsou, tak jako u jiných cest, vyhlídkové plavby čluny typu Zodiac. Jedinečný koncept pro aktivní cestovatele, potápěče a fotografy!

Chci rezervaci Více o destinaci

Program zájezdu
Detailní denní program je orientační a může se změnit – loď pluje podle přírodních podmínek, počasí, výskytu ledu, atd..
K plavbě Vám na přání zajistíme dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program před nebo po vylodění – Oslo, norské fjordy, Longyearbyen, apod.

 

1. den

Odplouváme z Longyearbyen, hlavního města Špicberků. Longyearbyen je největší město na Špicberkách u Isfjordu a leží na největším ostrově Spitsbergen. Má okolo 2 000 obyvatel, z toho jsou většinou Norové a Rusové. Je to nejseverněji položené město na světě, nedaleko města je také nejseverněji položená vesnice světa Ny-Ålesund. Před naloděním můžete prozkoumat okolí tohoto bývalého hornického města. Za prohlídku stojí Polární muzeum nebo místní kostel. Večer vyplujeme z fjordu Isfjorden, v jehož ústí jsou k vidění Plejtváci malí.

2.-4. den

První “basecamp” s aktivitami může být ve fjordech Raudfjord nebo Liefdefjord – nádherné fjordy jimž dominují impozantní ledovce a stáda tuleňů na březích. V této oblasti jsou často k vidění Lední medvědi. V této oblasti můžete podle chuti vyzkoušet potápění, mořský kajaking nebo treking. Zájemci o fotografický workshop zde naleznou spoustu podnětů a motivů pro fotografování s odborným lektorem.

5.-7. den

Druhý basecamp bude pravděpodobně ve východní části souostroví, v okolí největšího ostrova Špicberků Nordaustlandet, kde r. 1928 ztroskotala Nobileho vzducholoď Italia. Opět plánujeme potápění, mořský kajaking a pěší túry. Vystoupáme také na kopec Soraberget (205 m), který nabízí nádherné výhledy na ledovec Nordaustlandet a okolní krajinu.

8.-9. den

Budeme směřovat zpět na západ a po celou dobu budeme plout ledovou tříští a stopovat Lední medvědy a velryby. Podle počasí a situace využijeme mořské kajaky nebo se vydáme na túru do hor.

10. den

Ráno připlujeme do města Longyearbyen a po snídani se vylodíme. Letiště Svalbard leží asi 3 km západně od města, odtud se dá odletět do Tromsø nebo do Oslo v Norsku. V případě zájmu zajišťujeme celodenní výlety a aktivity v okolí Longyearbyen, např.: výstup s průvodcem na horu Hjortfjellet nebo vyhlídkový vrchol Trollsteinen, celodenní výlet ve fjordu Adventfjorden na mořských kajacích, večerní seakajaking v okolí Longyearbyen, případně vícedenní túra na ledovec s kempováním v divočině.

 

V ceně je zahrnuto: plavba na lodi dle uvedeného itineráře, ubytování ve zvolené kabině, plná penze na lodi, káva a čaj, odborné přednášky, aktivity během plavby (mořský kajaking, treking, fotografický workshop), zapůjčení gumové obuvi a sněžnic, plavby na zodiaku a výlety na pevninu pokud není uvedeno jinak, servisní poplatky a přístavní taxy.

V ceně není zahrnuto zejména: doprava do místa nalodění, vstupní formality do cílové země a tranzitních zemí, program před a po plavbě nezahrnutý v itineráři, transfer na loď a z lodi, osobní výdaje během plavby (prádelna, poštovné, oděvy, lékařské ošetření, alkoholické nápoje, internet), případné náklady na evakuaci, komplexní cestovní pojištění (viz níže), palivový příplatek 25 EUR/osoba/den pokud dojde k výraznému zvýšení ceny pohonných hmot více než 60 dnů před odjezdem, spropitné pro posádku.

Single příplatek: 1.7x ceny plavby. Pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, lze rezervovat kabinu bez příplatku. Cena je garantována i v případě, že kabina nebude doobsazena.

Aktivity za příplatek: potápění (9.000 Kč)

Fakultativní služby: zajištění letenek Praha – Longyearbyen – Praha (cca 12.000 Kč), ubytování a program před a po plavbě.

Stravování: plná penze (na lodi)

Pojištění: účast na plavbě je podmíněno uzavřením plného pojištění léčebných výloh a nákladů na evakuaci. Doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění. Sjednání cestovního pojištění je nutné doložit před odjezdem organizátorovi plavby. Vhodné pojištění Vám na přání zajistíme.

Nástupní místa: Longyearbyen

Informace o destinaci: Špicberky

Trasa plavby:

 

Vaše plavidlo: M/V Ortelius

Třída: Ice 1A
Délka: 91,25 metrů
Šířka: 17,61 metrů
Ponor: 5,8 metrů
Tonáž: 4575 t
Postavena: 1989
Kapacita: 100 pasažérů
Motory: 6 ZL 40/48 SULZER
Rychlost: 14,3 uzlů max.; 12 uzlů plavba
Posádka: 34 námořníků, 15 osob hotelové posádky, 6 osob expediční posádky, 1 doktor

Loď M/V Ortelius byla postavena ve Gdyni, Polsko v roce 1989 s názvem “Marina Svetaeva”. Sloužila pro Ruskou akademii přírodních věd. Později byla přejmenována na M/V Ortelius po holandském kartografovi – Abraham Ortelius (1527-1598), který vydal první moderní světový atlas “Theatrum Orbis Terrarum v roce 1570. V té době byl atlas nejdražší knihou, která byla kdy vytištěna.

Plavidlo má nejvyšší klasifikaci pro plavbu v ledových podmínkách UL1, ekvivalent třídy 1A. Je proto vhodné pro plavbu v pevném jednoročním ledu a volném víceletém ledu.

M/V Ortelius má kapacitu 100 pasažérů, nabízí 5 čtyřlůžkových kabin se společným příslušenstvím, 14 dvoulůžkových kabin se společným příslušenstvím, 9 dvoulůžkových kabin s kulatými bočními okénky s vlastním příslušenstvím, 10 dvoulůžkových kabin s oknem a vlastním příslušenstvím, 6 superior kabin a 1 apartmán. Na lodi jsou prostorné otevřené paluby a velký můstek přístupný pasažérům. Ortelius nabízí příjemný hotelový standard se 2 restauracemi, barem/přednáškovou místností a saunou.

 

 

 

 

Na Vaší plavbě se o Vás bude starat sehraný tým posádky, zkušených průvodců a instruktorů.

V týmu jsou lidé, kteří destinaci opakovaně navštívili a mají zkušenosti s vedením klientů – například jako členové vědeckých expedic, bývalí účastníci výzkumných programů, pracovníci vědeckých základen, biologové, geografové, fotografové, historici, apod. Složení posádky je voleno s ohledem na navštívená místa a náplň programu, u sportovnějších expedic jsou členy týmu horští vůdci, instruktoři mořského kajakingu, potápěči, apod.

Kromě vedení programů na souši se Vaši průvodci budou starat i o doprovodný program na lodi – například přednášky na odborná témata, breefingy k jednotlivým programům a aktivitám, apod.

Hotelové služby zajišťuje profesionální personál, k dispozici je 24 hod/denně recepční.

Společný jazyk na lodi je angličtina.

 

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: