Falklandské ostrovy pro fotografy

  • Destinace: Falklandské ostrovy
  • Typ zájezdu: Fototripy
  • Délka: 19-denní
  • Cena: 112 890,- Kč

Fotoexpedice na Falklandské ostrovy je určena všem zájemcům o fotografování přírody, bez ohledu na jejich fotografickou pokročilost. Vítáni jsou i ti, kteří třeba sami nefotografují, ale mají s fotografy trpělivost a chtějí v komfortních podmínkách blíže poznat chování zvířat a přírodu ostrovů jižního Atlantiku. Tučňáci, rypouši, albtaroci – fotografování zvířat na Falklandských ostrovech má několik výhod. Zvířata se až na pár výjimek vůbec nebojí lidí a lze se k nim bez problémů těsně přiblížit. Na rozdíl od jiných míst na Zemi si tak můžete užít divokou přírodu opravdu z blízka. Předností akce je i to, že se budeme po ostrovech pohybovat v malé skupině. Tento zájezd lze spojit s návaznou plavbou na Antarktidu a Jižní Georgii.

Chci rezervaci Více o destinaci
Itinerář je zaměřený na pozorování a fotografování chování zvířat v koloniích a je totožný s programem fotografické průzkumné expedice uskutečněné v roce 2009. Zvolena jsou místa s nevětším výskytem zvířat a vždy ve velmi atraktivní krajině. Sledovat divokou přírodu tak můžeme ihned, stačí jen ráno otevřít dveře.


Program

Den 1  – Odlet z Prahy do Madridu ve 13:55, přílet do Madridu v 16:50, odlet do Santiaga de Chile ve 23:55
Den 2  – Přílet do Santiaga de Chile v 7:40. Transfer do hotelu a volno. Ubytování se snídaní.
Den 3  – Po snídani transfer na letiště a v 8:20 odlet na Falklandské ostrovy. Přílet na místo v 15:20 hod a následný odlet na Sea Lion Island. Ubytování v Sea Lion Lodge – plná penze
Den 4 Sea Lion Island – celodenní fotografování (tučňáci, rypouši, lachtani, mořští ptáci)  – plná penze
Den 5  – Sea Lion Island – celodenní  fotografování – plná penze
Den 6  – Seal Lion Island – celodenní  fotografování – plná penze
Den 7  – Odlet na Carcass Island – ubytování v Manager´s House. Odpoledne fotografování – plná penze
Den 8  – Carcass Island – celodenní  fotografování – plná penze
Den 9  – Carcass Island – celodenní fotografování – plná penze
Den 10  – Carcass Island – celodenní fotografování – plná penze
Den 11  – Odlet na Saunders Island. Transfer do lodge. Stravování formou balíčků teplého i studeného jídla, které se dají na místě ohřát. Plná penze
Den 12  – Saunders Island –  celodenní fotografování – plná penze
Den 13  – Saunders Island – celodenní fotografování – plná penze
Den 14  – Odlet na hlavní ostrov. Transfer do ubytovacího místa – Malvina House Hotel (Stanley).  Večeře na vlastní náklady v některé z místních restaurací.
Den 15  – Časně ráno odjezd do proslulé přírodní lokality Volunteer Point. Celý den fotografování v terénu. Večer odjezd  zpět do Stanley. Plná penze.
Den 16  – Stanley – po snídani volný den k fotografování okolí.. Stravování v ceně – snídaně. Oběd a večeře na vlasní náklady v některé z místních restaurací.
Den 17  – Dopoledne volno a následně transfer na letiště v Mount Pleasant a odlet do Santiaga. Transfer do hotelu
Den 18  – Po snídani transfer na letiště a odlet do Madridu.
Den 19  – přílet do Madridu v 6:55, odlet do Prahy v 11:50 a přílet do Prahy ve 14:35.

Jednotlivé lokality
Volunteer Point – poloostrov dvě hodiny jízdy od Stanley, největší kolonie tučňáků patagonských na Falklandských ostrovech (800 párů), na pobřeží pláž s bílým pískem, přes kterou tučňáci chodí do moře, další kolonie tučňáka oslího a zemní dutiny tučňáků magellanských

Sea Lion Island – nejjižnější ostrov Falklandských ostrovů s komfortní lodgí, zvířata lze pozorovat již z oken ubytování (kolonie tučňáků v blízkosti), ostrov je 7 km velký a bohatý na zvířata, tučňák oslí, tučňák skalní, kormorán císařský, buřňák obrovský, ostrov je známý svou kolonií rypoušů sloních

Carcass Island – ubytování v rodinné atmosféře u vlastníků 8 km dlouhého ostrova, tučňáci oslí, mořské pobřeží s husami, bahňáky a kvakoši, hojný čimango falklandský, na východním pobřeží kolonie racků jižních a rypoušů sloních

The Neck, Saunders Island – jednoduché ubytování na ostrovní šíji jednoho ze severních ostrovů Falkland, v bezprostřední blízkosti kolonie tučňáka oslího a tuňáka skalního, kousek dále na útesu obsazená hnízda albatrosů, lokalita nabízí i krásné krajinářské pohledy a to obzvlášť během východu a západu slunce

Stanley – správní městečko Falklandských ostrovů, možnost nákupů suvenýrů na pobřežní promenádě, seznámení s historií místa, vraky lodí u přístavu
Gypsy Cove – pobřeží v blízkosti Stanley, dutiny tučňáků magellanských, kormoráni, pěvci, pozorování delfínů.

Tento zájezd organizujeme na míru pro ucelené skupiny.

V ceně je zahrnuto: ubytování dle programu, stravování dle programu – plná penze (kromě pobytu v Santiago de Chile a ve Stanley), letenky mezi ostrovy na trase Mount Pleasant- Sea Lion Island – Carcass Island – Saunders Island –  Mount Pleasant,  včetně všech poplatků, odborný fotografický doprovod – Ondřej Prosický, veškeré transfery, celodenní výlet na Volunteer Point včetně plné penze, pojištění CK proti úpadku.

V ceně není zahrnuto zejména: mezinárodní letenka (viz informace níže), odletová taxa ve výši 22 britských liber, která je splatná při odletu z Mount Pleasant, cestovní, zdravotní a zavazadlové pojištění a pojištění na případné strono pobytu, příplatek za nadváhu zavazadel při přeletech mezi ostrovy ve výši 1 GBP (britská libra) za každý kilogram a let. Max. povolená váha zavazadel je 20 kg., nápoje a další výdaje osobní spotřeby.

Strava: dle itineráře zájezdu – většinou plná penze.

Fakultativní služby: zajištění letenek Praha – Stanley – Praha (cca 38.000 Kč), ubytování a program před a po plavbě – viz zájezdy Patagonie v kostceUshuaia a Ohňová země

Související zájezdy: Falklandy, Jižní Georgie a Antarktida

Nástupní místa: Praha, Stanley

Informace o destinaci:  Falklandské ostrovy

 

 
Doporučené vybavení: Ač se při pohledu na mapu může zdát, že bude na Falklandách hodně chladno, není tomu tak. Postačí vám běžné Gore-Tex oblečení odolné pro dešti a větru (kvalitní bunda, kalhoty a vyšší boty), pod čímž podle aktuálního počasí budete mít jednu až dvě vrstvy funkčního oblečení. Teplota se na Falklandských ostrovech v období prosince-ledna pohybuje v rozmezí 8 – 16 °C, ale pozor, obvykle tu vane velmi silný vítr, který teplotu výrazně sníží.

 

Fotografická technika: Ač je úniková vzdálenost tučňáků minimální, doporučujeme objektiv s minimální ohniskovou vzdáleností 300 mm, pak máte větší šanci zaznamenat i něco z chování tučňáků. Delší ohnisko bude vhodnější i pro další skupiny ptáků, jako jsou bahňáci na pobřeží nebo pěvci. Pro širší pohledy, zvíře v krajině, kolonie, krajina, je vhodný objektiv s proměnlivým ohniskem, např. 24 – 70 mm nebo podobný. Nutný je stativ, vhodné jsou fotografické filtry, polarizační a šedé přechodové. Výše uvedený seznam má pouze doporučující charakter a v žádném případě není podmínkou pro účast na akci.

Ondřej Prosický:  Od cest za aktivními sopkami a studia odlehlých národních parků se dostal až k intenzivnímu fotografování divoké přírody. Při cestách za přírodou navštívil většinu míst kontinentální Evropy, jižní Atlantik, Afriku, Asii a do tropických oblastní Střední a Jižní Ameriky se vrací fotografovat zvířata každoročně. V Česku se kromě fotografování intenzivně věnuje popularizování živé přírody a upozorňuje na problémy spojené s rozmachem fotografování přírody nejen v chráněných oblastech a národních parcích.

K jeho klientům patří nakladatelství a vydavatelé časopisů, reklamní agentury i správy národních parků. V roce 2006 navázal spolupráci s českým zastoupením firmy Canon, která jej při jeho fotografických cestách podporuje. Své zkušenosti publikuje v článcích (stálý spolupracovník redakcí, případně člen redakční rady) a na přednáškách, od roku 2008 je lektorem společnosti Fotoinstitut.

Autor od roku 2006 sám organizuje fotografické workshopy v České republice i v tropech Střední Ameriky, kterých se již zůčastnilo přes tři stovky fotografů. Má za sebou tři desítky autorských výstav a k jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže BBC Wildlife Photographer of the Year 2007. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009.

Více na stránce Naturephoto.cz

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: