Severní Grónsko – Umanak

  • Destinace: Grónsko
  • Typ zájezdu: Polární plavby
  • Délka: 12-denní
  • Cena: 83 990,- Kč

Plavba na elegantním trojstěžníku vás zavede do oblasti Umanak (Uummannaq), ležícího v severním Grónsku, kde lov ryb a zvěře je dosud základním způsobem obstarání obživy. Poplujeme kolem nejproduktivnějšího ledovce severní polokoule (UNESCO), navštívíme rybářské osady, budeme pozorovat velryby a užívat si polárního dne. Tato cesta Vám ukáže Grónsko takové, jaké je doopravdy – s jeho nádhernou přírodou, obyvateli i historií.
Počasí je v této oblasti v létě velmi příjemné a slunečné.

Chci rezervaci Více o destinaci

Program zájezdu
Detailní denní program je orientační a může se změnit – loď pluje podle přírodních podmínek, počasí, výskytu ledu, atd..
K plavbě Vám na přání zajistíme dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program před nebo po vylodění v Grónsku nebo na Islandu.

 

1. den

Vyplujeme z městečka Aasiaat, které vzniklo v 17. století jako velrybářská základna v oblasti Disko Bay. Aasiaat leží na malém ostrově díky mnoha dalším okolním ostrůvkům se také této oblasti přezdívá “Země tisíce ostrovů”. Aasiaat má pravidelné letecké spojení s hlavním letištěm Grónska – Kangerlussuaq.

2. den

Poplujeme na sever k Ilulissat Icefjord (UNESCO), fjordu plném plovoucích ledovců. Jsme u nejproduktivnějšího ledovce severní polokoule! Tato oblast je skvělá pro pozorování velryb.

3. den

Na západním výběžku poloostrova Nussuaq se vylodíme v osadě Bjørnefaelden. Místo bylo pojmenováno po medvědích pastech z vikingského období.

4. den

U městečka Uummannaq dosáhneme skutečného arktického moře. Pro místní obyvatele je lov ryb a tuleňů stále důležitým způsobem obstarání obživy. Navštívíme místo, kde byly objeveny mumie obyvatel kultury Thule z 15. století.

5. den

U Nugarssuk si prohlédneme pozůstatky domů kultury Thule a vystoupáme na vrchol s nádherným výhledem na Grónský ledový příkrov. Labyrintem ledovců si budeme razit cestu plujícím ledem dále na sever až k fjordu Akugdleq s fantastickými geologickými formacemi.

6. den

Dnes přistaneme ve fjordu, kde geolog

7.-8.den

Dostaneme se do nejsevernějšího bodu naší cesty, do oblasti fjordů, ledovců a pobřežních hor vyšších než 2.000m! Krajina je tu kouzelná se spoustou jezer a hnízdících ptáků. Náš postup bude záviset na množství plovoucího ledu.

9. den

Ranní plavba zodiaky nás přivede k hnízdištím rybáků, odpoledne obeplujeme poloostrov Svartenhuk Peninsula, kde můžeme zhlédnout pižmoně nebo hnízdící chaluhy.

10. den

Směřujeme na jih a v Qasigissat se projdeme nádhernou svěží tundrou s jezery a bazatovými útesy. V této oblasti hnízdí velké množství hus a kachen.

11. den

Navštívíme Engkelsmanshavn a přistaneme nedaleko teplých pramenů, díky nimž je okolní vegetace neobvykle svěže zelená. Tady máme skvělou příležitost vidět velryby keporkaky.

12. den

Brzy ráno připlujeme do Aasiaat, kde se vylodíme.

Začátek/konecTermín zájezduPočet nocí/dníTrojlůžková kabina s okénkemDvoulůžková kabina bez oknaDvoulůžková kabina s okénkem
Aasiaat24.-31.5.20167/82.040 €2.240 €2.500 €

V ceně je zahrnuto: plavba na lodi dle uvedeného itineráře, ubytování ve zvolené kabině, plná penze na lodi, káva a čaj, odborné přednášky, plavby na zodiaku a výlety na pevninu pokud není uvedeno jinak, servisní poplatky a přístavní taxy.

V ceně není zahrnuto zejména: doprava do místa nalodění a z místa vylodění, vstupní formality do cílové země a tranzitních zemí, program před a po plavbě nezahrnutý v itineráři, osobní výdaje během plavby (prádelna, poštovné, oděvy, lékařské ošetření, alkoholické nápoje, internet), případné náklady na evakuaci, komplexní cestovní pojištění (viz níže), palivový příplatek 18 EUR/osoba/den pokud cena ropy více než 90 dnů před odjezdem překročí hranici 90 USD/Brent barel, spropitné pro posádku.

Single příplatek: 1.7x ceny plavby. Pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, lze rezervovat kabinu bez příplatku. Cena je garantována i v případě, že kabina nebude doobsazena.

Fakultativní služby: zajištění letenek Praha – Aasiaat – Praha (cca 35.000 Kč), ubytování a program před a po plavbě.

Stravování: plná penze (na lodi)

Pojištění: účast na plavbě je podmíněno uzavřením plného pojištění léčebných výloh a nákladů na evakuaci. Doporučujeme uzavřít komplexní cestovní pojištění. Sjednání cestovního pojištění je nutné doložit před odjezdem organizátorovi plavby. Vhodné pojištění Vám na přání zajistíme.

Nástupní místa: Aasiaat

Informace o destinaci: Grónsko

Články:   Grónsko: příroda tak krásná, až vypadá jako sci-fi       Ostrov Disko

Trasa plavby:

 

Vaše plavidlo: trojstěžňový škuner S/V Rembrandt Van Rijn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třída: zesílená příď pro plavbu v grónských vodách
Délka: 56 metrů
Šířka: 7 metrů
Ponor: 2,5 metru
Tonáž: 451 GRT
Postavena: na počátku minulého století, kompletní přestavba r. 2011
Kapacita: 33 osob max.
Motory: 2 Dieselové motory
Rychlost: 9 uzlů max.
Vlajka/Domovský přístav: Holandsko
Posádka: celkem 12 osob, včetně 2 osob expediční posádky

Rembrandt Van Rijn byl postaven na počátku minulého století jako rybářská loď. R. 1994 byla loď v Holandsku přestavěna  na trojstěžňový škuner a sloužila na Špicberkách a na Galapágách.V roce 2011 byla loď kompletně zrenovována a vybavena nejmodernější navigační technikou.

Tento obratný škuner je ideální pro plavbu v pobřežních vodách Grónska, mezi ostrůvky, v úzkých fjordech a pro pozorování velryb. Na lodi najdeme restauraci, bar a čítárnu. Loď má prostorné otevřené paluby s výborným výhledem i v případě, že pluje pod plachtami. Vybavení doplňují 2 nafukovací čluny (Zodiaky) sloužící pro vylodění a pozorování zvířat v jinach nepřístupných místech.

 

 

 

Na Vaší plavbě se o Vás bude starat sehraný tým posádky, zkušených průvodců a instruktorů.

V týmu jsou lidé, kteří destinaci opakovaně navštívili a mají zkušenosti s vedením klientů – například jako členové vědeckých expedic, bývalí účastníci výzkumných programů, pracovníci vědeckých základen, biologové, geografové, fotografové, historici, apod. Složení posádky je voleno s ohledem na navštívená místa a náplň programu, u sportovnějších expedic jsou členy týmu horští vůdci, instruktoři mořského kajakingu, potápěči, apod.

Kromě vedení programů na souši se Vaši průvodci budou starat i o doprovodný program na lodi – například přednášky na odborná témata, breefingy k jednotlivým programům a aktivitám, apod.

Společný jazyk na lodi je angličtina.

Zájezdy z této destinace:

Tématické zájezdy: